ptak001.jpg
m01.jpg
Přejete-li si vyjádřit podporu tomuto webu, studiu, projektům, nebo nám, můžete tak učinit na tento účet:

2201542139 / 2010

zahraniční platby:


IBAN: CZ5520100000002201542139
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Vždy prosím uveďte do zprávy pro příjemce slovo
"DAR".
 
Velmi děkujeme.
Inspirativní projekty:
ib.JPG
chob.jpg
pt.JPG
Skutecny_zivot.PNG
tj2.JPG
lucka-obrazy.jpg
Jana_maraskova.JPG
Stránky Jany Radové
Stránky Jany Radové
pesicka.JPG
divozena.JPG
200001234.jpg
 
P1040236.jpg
Znak_českého_království.png
P1040236.jpg
yt_male02.jpg
fb.JPG

Česká matrice III. – Svatá Hora  v Příbrami

 
Třetí díl seriálu o posvátných místech síly věnujme Svaté Hoře v Příbrami, tradičnímu poutnímu místu, skrývajícímu mysteria černé Madony. Jako jedno z velice silných energetických bodů oblažuje okolní krajinu svým duchovním vyzařováním, propojuje ji neviditelnými vlákny souznění a je inspirací mnohým poutníkům.

 Místo s nedalekým pramenem daroval již Karel IV. Arnoštovi z Pardubic, který zde nejspíše nechal vystavět původní kostelík. Slavnou sošku Panny Marie sem nechali dát až Jezuité po roce 1620. Jako cíl častých poutních návštěv byl areál neustále přestavován, původní čtvercový gotický chrám ze 14. století byl ze všech čtyř stran obestavěn barokními kaplemi. Přímo z města pak nahoru vedou „svaté schody“. Roku 1732 zde byla poutní socha Panny Marie Svatohorské slavnostně korunována na velké barokní slavnosti. Od r. 1861 s výjimkou období komunismu areál spravují Redemptoristé.
Svatá Hora ukrývá mnohé duchovní poklady, pro citlivé jedince pak hraje celou škálou jemnohmotných energií, má vynikající léčivý potenciál a svou silou je podobná sv. Barboře v Kutné hoře. Pojďme letmo poodkrýt některá z jejich tajemství;

Mysterium černé Madony:
Archetyp svaté matky s dítětem v náručí je snad nejznámější spojovací článek soudobé křesťanské kultury s její starověkou předlohou, starým Egyptem. Sošky Isis a Hora a později Marie s Ježíškem představují moudrost, jež se stačila v lidech zakořenit i přes patriarchální diktát posledních staletí. Existují i indicie, že se jedná o Marii Magdalskou (proto je černá – skrytá) s Ježíšovým dítětem. Například ve Francii byla tato tradice „naší paní“ tak zakořeněna, že církevní politika časem zvolila místo potlačování uctívání odkazu manželky Krista raději nahrazení jeho matkou. Mysteria láskou kultivované vášně jsou pro církev od samého počátku vůbec nejnebezpečnější, jelikož vede kohokoli velice rychle k samostatnosti, jasnovidnosti – prostě duchovní dospělosti, kdy jedinec již ctí „Krista v srdci“ a ne kdesi v kostele přibitého na oltář egoistické sebetrýzně. Naštěstí je dnes na internetu volně dostupný tzv. „Rukopis Magdaleny“, kde je zmíněná technika dostatečně popsána.
Celkově je černá Madona odkazem na Nut, matku noci, černou oblohu, ve které se rodí hvězdy. Je to naše potencionalita – schopnost uskutečnění čehokoli (Slunce), předcházená úplným vyprázdněním (noc). Vracíme se tak opět ke dvěma základním energiím Stvoření – Nic a Něco / Smrt a Zrození / Výdech a Nádech stvořitelova prvotního Slova.

Energetická podoba:
Samotné středové místo je jakýmsi „krajinným sluncem“, centrem silné energie, která umí měnit polaritu zemské a nebeské energie tak, jak je zrovna třeba. Dokáže tedy z okolí jak „odsávat“ energetické bloky a čistit jej, tak ho posléze naplnit životadárným světlem. Čtyři kaple pak fungují jako „přeposílatelé“ živlových a dalších energií do krajiny, tj. do/z míst, kterým jsou kaple zasvěceny. Zajímavá je i role zdejšího podloží, které obsahuje uran, stříbro, zlato, cín, železo a další prvky. Možná, že duchovní vibrací obohacená energie těchto prvků má i určitý vliv na statisticky velice četnou koncentrací Miss ČR, pocházejících z PříbramiJ.

Meditace:
Dosáhneme-li klidné a láskyplné nálady, můžeme své vědomí ztotožňovat s energiemi tohoto místa, učit se o zmiňovaných mysteriích uvnitř vlastní psyché, přiblížit se nekonečnosti osobních možností či prostě jen nechat zdejší léčivou energii téci tam, kde je jí třeba, léčit se a čerpat inspiraci.Psáno pro Astrolife.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one